Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 19.08.2012 07:08:26 

Fotbalové a hokejové autogramy a kartičky

Exhibice Milana Nového

Vstupenka:

Dne 27.8.2011 se na malém stadionu v Kladně, kousek za Prahou, uskutečnila dlouhou dobu očekávané hokejová exhibice hvězd v čele s oslavencem 60-tých narozenin pana Milana Nového.

Milan Nový je nejlepší střelec Československa a České republiky. Je držitelem Zlaté hokejky, předávané nejlepšímu hokejistovi, z roku 1977, 1981, 1982.

Hrál na pozici středního útočíka v klubech:. Kladno, Jihlava, Washington Capitals, Zürcher SCs, Wiener EV.

Je držitelem několika vzácných medailí ať už stříbrné z OH, MS, nebo zlatých z MS, a několikrát vyhrál ligu s Kladnem a Jihlavou.

 

Na této akci se sešlo několik významných hráčů, ať už z řad minulých hokejistů, např:. David Volek, Petr Bříza, Martin Hosták .. Ale i z řad současných:. Jaromír Jágr a Marek Židlický.

Při utkání proti sobě nastoupily týmy: Česká republika legendy - Hvězdy Kladna

Utkání začalo ceremoniálem na oslavu narozenin už zmiňovaného Milana Nového, kterému diváci v naplněné Kladenské hale nepřetržitě tleskali. Dalším oceněným, za celoživotní práci hokejovému Kladnu, byl pan Jaromír Jágr st., který dostal od klubu dres s číslem 1

Na konci tohoto úvodu bych chtěl pogratulovat Milanu Novému, k 60-tým narozeninám a popřát mu hodně štěstí a zdraví. To co on udělal pro český hokej a pro jeho zviditelnění ve světě, zatím skoro nikdo neudělal. Velmi dobře v jeho šlépejích kráčí Jaromír Jágr, který byl také hlavní hvězdou na celé exhibici.

 

Program akce:

Ráno jsme z Vysočiny vyjížděli asi kolem půl 9, protože přece jen Kladno od nás není kousek. Na místo jsme přijeli něco kolem 11-12. hodiny. Podívali jsme se po stadionu, a zjistili jsme že tam je cca. 8 vchodů kudy můžou hokejisté chodit. To opravdu potěší :) Tak teď zbývalo rozhodnout u kterého usídlíme my. Nakonec jsme si vybrali místo kolem restaurace a hlavního vchodu do stadionu. Jako první přijel pan Otakar Vejvoda st., kterého jsem si nechal podepsat na fotopapír:

 

Dále přijel pan oslavenec Milan Nový, s kterým se mi výborně povídalo, akorát škoda že nevyšlo to co jsem mu přál. Kdyby dal gól myslím že by to byla výborná tečka, za výborným dnem.

Ta fotka co mi podepsal je prý ze zápasu, který vyhráli. To mě potěšilo ještě víc.

 

Po panu Novém jsme zahlídli pana Kruliše, který strávil většinu kariéry na Kladně.

 

Jako další přijel pan Jan ,, Gusta " Havel, který mi moji fotku podepsal, když spěchal do šaten v autě.

 

Dalšího jsme si nechali podepsat, jestli se nemýlím, pana Otakara Vejvodu ml., který hrál po dlouhé době v České republice, protože žije ve Švédsku. Na exhibici se sešla legendární lajna ,, Blue line "

 

Po Otakaru Vejvodovi jsme se přesunuli k jinému vchodu, dozadu za halu, kde chodili legendy. Nevím přesně v jakém pořadí jsem je chytil tak je sem dám všechny.

Jiří Šejba, vynikající hokejista, který většinu své kariéry strávil ve Spartě, mám ho i na fotce, kde slaví titul.

Mezi dalšími co kolem nás přišli byl pan Oldřich Válek, který hrával např. za Duklu Jihlavu

Jako dalšího jsme uviděli legendu legend Jiřího Bublu, který hrál i v NHL za tým Vancouver Canucks

Po těchto úlovcích už začínala autogramiáda několik hokejistů, a jak jsme později zjistili tak tam byli:. Vladimír Kameš, Pavel Patera, Otakar Vejvoda ml. a Jan Neliba.

Vladimír Kameš odcházel jako první když jsme tam ještě čekali, tak jsme si ho odchytili když odcházel.

Když jsme přišli konečně na řadu, tak jako první tam byl pan Jan Neliba, který hrál dlouhá léta za Kladno a Jihlavu.

Jako druhý tam seděl Pavel Patera, dlouholetý hráč a kapitán Kladna a několikanásobný medailista z MS a OH. A je to už můj druhý hráč z slavné kladenské lajny ,, Blue line "

A posledního na autogramiádě Otakara Vejvodu ml. už mám jednou podepsaného tak jsem si vzal jen kartičku, kterou rozdávali.

Po tom co jsme si na autogramiádě nechali podepsat hráče, tak jsme se rozhodli že půjdeme opět skontrolovat restauraci, přes kterou chodí ,, old boys " jak to tam bylo napsané. A když jsme tam přicházeli tak jsme potkali sběratele, kteří nám řekli že právě parkuje Martin Altrichter, tak jsme k němu utíkali, ještě že na nás počkal :)

Potom jsme přes průchod uviděli našeho ,, parťáka " přes sbírání, tak jsme za ním šli, a on nám řekl že můžeme stát i u kabiny, tak to bylo super, protože tam jsme potkali, všechny co jsme potřebovali. Akorát bylo špatné že nebyli obě kabiny vedle sebe, takže jsme celou dobu stáli u kabin Českých legend a proto Kladenských moc nemám

Prošel kolem Martin Hosták, který nyní komentuje pro ČT4. V době své kariéry hrával např. za Spartu.

Dále jeho kolega z ČT4 David Pospíšil, který také komentuje. Hrával např. za Plzeň

Jako další tu byl Petr Bříza, to je pro mě jako pro sparťana moc cenný autogram, a jsem za něj moc vděčný. Petr Bříza po rozbruslení odstoupil, protože se zranil.

Další Bedřich Ščerban, dlouhá léta hokejista Jihlavy. Je drřžitelem několika medailí z OH, MS, ligy a švédské ligy

Jaromír Látal hrál za Olomouc, Spartu a v zahraničí za Oslo, kde si několikrát zahrál i v All - Star game

Martin Maškarinec je legenda Karlových Varů

Richard Farda je bývalý hokejista a hrál za Brno, Jihlavu nebo v WHA za Toronto. Má několik medailí z MS a OH

Stanislav Hajdůšek je legenda Československa

Kamil Ťoupal je německo - česká legenda, hrál za týmu Budějovic, Pardubic, Landshutu, Eidhovenu

Milan Chalupa byl tvrdý defenzivní obránce, hrál dlouho za Duklu Jihlavu, a v NHL si zahrál v dresu Detroitu

Těmito podpisy skončil zápas a po zápase jsme ještě chtěli odchytit trenéra Pospíšila a Guta ale to se nám nepovedlo. Po zápase se mi ještě ale podařilo sehnat autogram Martina Procházky, který se mě ani nestihl skoro podepsat ,protože spěchal. Jsem opravdu rád, že se mi ještě podepsal, protože mám kompletní lajnu ,, Blue line "

Zdeněk Vojta celou kariéru spojil s kladenským hokejem. Jako hráč zde hrál a teď zde bude trénovat A-Team

 

A na konec velký úspěch v podobě někoho kdo pro český hokej udělal strašně moc. Dokázal vychovat jednu z největších hvězd NHL České republiky a KHL. Není to nikdo jiný než pan Jaromír Jágr st. Já si ho cením hlavně proto, co udělal pro kladenský hokej. Až do letošního roku, kdy převzal žezlo Jaromír Jágr ml na stejně pozici působil i jeho táta právě Jaromír Jágr st.

Co bych měl říct na závěr? Asi to, že toto byla skvělá akce, kde se dalo vidět bývalé hráče na ledě, ale kde se také dalo sehnat hodně vzácných autogramů. Mezi mé nejcennější z dneška patří: Blue line - Procházka, Vejvoda, Patera, Milan Nový, Jiří Bubla, Jiří Šejba, Jaromír Jágr st., Petr Bříza, Martin Hosták. David Pospíšil, Jan Gusta Havel, Martin Altrichtr.

Chtěl bych ještě poděkovat organizátorům, jak úžasně to měli připravené. Fakt super

A naposledy mým kolegům, že mi pomohli se sbírání. Jmenovitě: Hynek Gája, Martin Michalík, Zdeněk Horáček a sběratelé z Českých Budějovic a Jihlavy, které neznám jménem. MOC vám děkuju!!

TOPlist