Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 19.08.2012 07:08:26 

Fotbalové a hokejové autogramy a kartičky

Den Legend - Česko - Švédsko

To, že se bude v Jihlavě konat Den legend, jsem zjistil asi tak měsíc před samotnou akcí. Ze začátku padala i taková jména jako Peter Forsberg či Mats Sundin. Ale já počítal s tím, že tyto hvězdy přijedou jen s malou pravděpodobností. Moje předpoklady se staly skutečností. Ty největší hvězdy nepřijely. Ale mě to ani moc nezklamalo, naopak, po ohlášení soupisek jsem se těšil ještě víc. Před každou akcí počítám s tím, že se na poslední chvíli ještě nějaká jména změní, čemuž jsme se nevyhnuli ani tentokrát. Nepřijel Richard Žemlička, který ten den trénoval Beroun v zápase. Nepřijel ani David Pospíšil a na Švédské straně Magnus Svensson. Proti očekávání se však na akci oběvili jiní hokejisté. Např. Jiří Zelenka, který hrával např za Spartu, nebo Petr Kořínek či pan Procházka.

 

Do Jihlavy jsme přijeli o hodinu dřív s tím, že si před začátkem " pochytáme " nějaké hokejisty, protože jsme počítali se špatnou organizací autogramiády. Na pokladně stadionu jsme si zakoupili brožuru, ve které jsou všichni účastníci a informace o nich. Do této " brožury " se hokejisté později podepisovali. V hale mě kamarádi upozornili, že na ledě předává cenu mladším hokejistům pan Petr Buzek, bývalý hokejista, mistr světa a působil i v NHL. S jeho účastí jsem nepočítal a tak jsem si ho nechal podepsat na zadní stranu té brožury.

Petr Buzek, bývalý hráč Sparty, Jihlavy, Dallasu, Calgary, Atlanty nebo Litvínova. Mistr světa a držitel bronzové medaile v lize. (Autogram je obráceně)

Dále jsme se už přesunuli vyčkávat na místo, kde se měla konat autogramiáda. Čekali jsme tam asi hodinu, ale za to jsme byli mezi prvníma a tak jsme měli všechno brzy podepsané. Autogramiáda byla k našemu překvapení naplánovaná fantasticky. Hráči seděli popořadě, tak jak to bylo v té " brožurce ". Šlo se v řadě, Švédsko a potom Česko.

Hokejisté Švédska se na autogramiádu dostavili všichni, až na Magnuse Svenssona a trenéra Curta Lundmarka. Trenéry Švédska jsme si odchytli po 2. třetině, když odcházeli do šaten.

U některých hráčů jsem měl mimo programu i svoje fotky anebo kartičky.

Z týmu Švédska jsem měl fotku pouze u Matse Näslunda

Mats Näslund je člen slavného Triple Gold Clubu. Vyhrál MS, Stanley Cup, ZOH, švédskou ligu, MS juniorů

Z hráčů Česka to byl František Kučera, Leo Gudas, Petr Bříza, Tomáš Kucharčík, Viktor Ujčík, Jan " Gusta " Havel, Pavel Richter a Radek Kampf.

František Kučera vyhrál ZOH v Naganu, MS a domácí ligu se Spartou a Slavii

Leo Gudas vyhrál ligu se Spartou a má několik bronzových medilí z MS a bronzovou medaili z ZOH

Viktor Ujčík byl zapsán na soupisku až na poslední chvílí, poté, co vypadl s Vítkovicemi z boje o titul.

Vyhrál MS, titul s Duklou Jihlavou a finskou ligu

Jan " Gusta " Havel je bývalý útočník a trenér. Hrál za Spartu, Jihlavu a Slavii, kterou dokonce později vedl i jako trenér. Má bronzovou a stříbrnou medili z MS a ZOH.

Pavel Richter je bývalý hokejista a reprezentant. Za Česko získal stříbrnou medili na ZOH v Sarajevu. Má i zlatou medaili z MS.

Radek Kampf je bývalý hokejista, mnohonásobný reprezentant a trenér.

David Pospíšil a Richard Žemlička se na akci bohužel vůbec neobjevili.

Dále to byl  Petr Bříza, kterého jsme si ochytli při nástupu na 3. třetinu. Podepsal se nám ochotně, protože ve 3. třetině už z důvodů střídání nechytal.

Petr Bříza je držitel několika bronzových medilí z MS, Kanadského poháru anebo Světového poháru. S týmem HC Sparta Praha vyhrál několikrát titul a nyní tam působí na pozici manažera.

Další kdo se na autogramiádě neobjevil, byl Tomáš Kucharčík. Toho jsme si odchytili, když šel do kabin před zápasem.

Tomáš Kucharčík je mistr světa a držitel titulu z ligy s Duklou Jihlavou. Odehrál spoustu sezón v zahraničí.

Hokej skončil 6:3 pro Českou republiky. Viz na stránkách týmu HC Dukla Jihlava

Chtěl bych poděkovat organizárotům, vedení města a vedení realizačního týmu Dukly Jihlavy v čele s Bedřichem Ščerbanem za skvělou atmosféru, zorganizovanou autogramiádu a krásné utkání plné úžasných akcí ...

TOPlist